Okey docs

Weken Active SimptoMaks: instructies voor het gebruik, analogen

vicks

Wicks Activiteit - een familie van moderne, efficiënte geneesmiddelen voor de symptomatische behandeling van verkoudheid en SARS( met inbegrip van influenza. .).Wicks activiteit SimptoMaks gecombineerd middelen in poedervorm voor het bereiden van een warme drank.Het gebruik ervan helpt om de temperatuur te verlagen, verminderen pijn en verstopte neus.

Inhoud: samenstelling en de toedieningsvorm wanneer u Vicks Active nemen?Wanneer Vicks Active SimptoMaks gecontra-indiceerd?Hoe de medicijnen in te nemen?Bijwerkingen Overdosering Wicks activiteit Farmacologische werking in interactie zwangerschap SimptoMaks met andere geneesmiddelen Bijkomende Opslagomstandigheden en temperen farmaceutisch actieve analogen Wicks

samenstelling en doseringsvorm

Viks

poeder Actieve Wicks SimptoMaks in laminaatzakken van 5 g enkelvoudige dosis geleverdbevat 1 g paracetamol( analgetisch-antipyretica) en 12,2 mg fenylefrine hydrochloride( sympathicomimetische).

Elk zakje Active middel Wicks SimptoMaks Plus - 0,5 g paracetamol en 10 mg feniefrina.De samenstelling omvatte verder een mucolytische Gvayfenezin( 0,2 g).

Wanneer u Vicks Active nemen?

farmacologisch middel geïndiceerd voor de verlichting of de ernst van de volgende symptomen verminderen:

  • hoofdpijn;
  • rinitis( neusverstopping en rinorroe);
  • hoge koorts en febriele reactie;
  • zere keel op een achtergrond van ontsteking( faryngitis en laryngitis);
  • spierpijn.

Belangrijk: drugs Wicks troef heeft geen invloed op de oorzaak van de ziekte en niet het genezingsproces niet te versnellen.

Wanneer Vicks Active SimptoMaks gecontra-indiceerd?

Wicks troef in ieder geval kan niet worden genomen bij patiënten met een individuele overgevoeligheid voor de werkzame bestanddelen.

Onder contra-indicaties zijn onder andere de volgende ziekten en aandoeningen:

  • vicks hart-en vaatziekten;
  • hoge bloeddruk( hypertensie);
  • ernstige nierfunctiestoornis;
  • ernstige functionele leverinsufficiëntie;
  • diabetes;
  • glaucoom;
  • hyperthyreoïdie;
  • «aspirine triade"( astma in combinatie met salicylaten intolerantie en neuspoliepen of paranasale sinussen);
  • BPH.

Opmerking: patiënten met fenylketonurie dient het geneesmiddel, dat wil zeggen één van haar dochteronderneming ingrediënten geen rekening is een bron van fenylalanine - aspartaam ​​...

Weken Active SimptoMaks niet onder de 18 jaar aan kinderen en adolescenten toegediend.Wicks SimptoMaks Asset Plus is goedgekeurd voor gebruik met de 12 jaar.

Hoe de medicijnen in te nemen?

poeder van een sachet voor gebruik binnen worden verdund in 200-250 ml heet water( niet kokend!) En laat de oplossing afkoelen. aanvaardbare dagelijkse dosis - 4 zakjes( 20 g).Tussendoor met tussenpozen van 4-6 uur gehandhaafd.

Zoals koortswerende Active Weken kan 3 opeenvolgende dagen in beslag nemen, en als pijnstiller - niet meer dan 5 dagen. Als er een noodzaak om de behandeling voort te zetten, is het noodzakelijk om te overleggen met uw arts.Langdurig gebruik van paracetamol vereist bewaking van perifere bloedbeeld en periodieke controle van leverfuncties.Bijwerkingen

Wanneer overgevoelig werkzame bestanddelen allergische reacties kan ontwikkelen - jeuk, huiduitslag( "netelroos"), bronchospasmen en angio-oedeem.In ernstige gevallen kan een anafylactische shock niet worden uitgesloten.

De meeste patiënten zijn zeer goed verdragen Weeks Active SimptoMaks.

Bijwerkingen van paracetamol:

  • duizeligheid;
  • anorexie( verminderde eetlust of verdwijnen);
  • diarree aandoeningen;
  • darmstoornis;
  • epigastrische pijn( in de projectie van de maag);
  • droge mond;
  • verwijde pupillen;
  • overtreding een duidelijke visie in de buurt;
  • dysurie( verminderde urinelozing);
  • verhoogde bloeddruk.

Opmerking: paracetamol kan leverschade( gepatonekroz) en de nieren( interstitiële nefritis) veroorzaken.

Bijwerkingen van fenylefrinehydrochloride:

  • hartkloppingen;
  • hypertensie;
  • slaapstoornissen;
  • ongemotiveerde angst;
  • hoge nerveuze prikkelbaarheid;
  • beven;
  • prikkelbaarheid;
  • verwarring;
  • desoriëntatie in de ruimte;
  • dyspepsie.

Overdosering

Wanneer er een significante stijging van enkele dagelijkse doses, en vertonen tekenen van vergiftiging paracetamol.Ontvangen van ≥ 10 g van dit materiaal veroorzaakt schade aan de lever en nieren.De klinische symptomen van overdosering( ontwikkelen na 12-48 uur) zijn misselijkheid, braken, abdominale diskofort of pijn in de buikstreek, en aritmie.

Belangrijk: ernstige vergiftiging veroorzaakt progressieve encefalopathie.Niet uitgesloten coma en de dood.

een overdosis moeten "ambulance" bellen of ga naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis.Binnen 2 uur moet de maag wassen dragen en nemen chelatoren( actieve kool). de eerste 8-9 uur geeft de invoering van een specifieke tegengif - methionine en op een later tijdstip( 12 uur of meer) - acetylcysteïne voor detoxificatie.Verdere medische tactiek bepaald door de ernst van de inwendige organen betrokkenheid.In het ziekenhuis blijkt de hardware zuivering van het bloed - Hemodialyse.

gvaynefezina Grote doses kan respiratoire depressie, spijsverteringsproblemen, en mentale verwarring veroorzaken.

Farmacologische werking

Paracetamol lukraak blokkeren cyclooxygenase enzym in het centrale zenuwstelsel, waardoor de productie van mediatoren van pijn en inflammatie verminderen - prostaglandines en prostacyclines.Antipyretische eigenschappen worden veroorzaakt door de directe invloed op de hypothalamus thermoregulatoire centrum.

fenylefrine - het sympathomimetische de α-adrenerge receptoren stimuleert.Het veroorzaakt vasoconstrictie van neusslijmvlies, die helpt de zwelling en rinorroe verminderen.aanwezigheid

in Vicks Active SimptoMaks Plus guaifenesine is mucolytica.Dit draagt ​​bij tot dunner slijm in de bronchiën en het verhogen van het volume .Door middel van dit geheim gemakkelijk afgeleid van de bovenste luchtwegen en hoesten ontwikkelen minder vaak.

Na ontvangst van de bereiding van warme dranken ingrediënten worden geabsorbeerd in het spijsverteringskanaal snel en volledig.Ze in de bloedbaan en ten dele systemisch, vrij doordringen in de bloed-hersenbarrière. therapeutische werking ontwikkelt zich binnen 15-25 min., En wordt gedurende 6-12 uur .Biotransformatsimya fenylefrine en paracetamol in de lever optreedt.Ongemodificeerde agenten en hun metabolische producten afkomstig primair urine.

Wicks activiteit SimptoMaks zwangerschap

Tijdens de zwangerschap( vooral - in I en III trimesters) geneesmiddelen die paracetamol mag niet worden aanvaard, maar de stof niet teratogene en embryotoxische eigenschappen bezitten. zonodig symptomatische behandeling tijdens lactatie het kind worden tijdelijk aan kunstmatige voeding.

interactie met andere geneesmiddelen

hepatotoxische effect van paracetamol zelfs wanneer de consumptie van relatief kleine doseringen( 5 g) voordoen bij patiënten die primidon, rifampicine, carbamazepine, fenytoïne en fenobarbital.

Wicks activiteit Simtomaks niet gelijktijdig worden genomen met de PM uit de groep van monoamine oxidase remmers, β-blockers en tricyclische antidepressiva.

Werkzaamheid

anticoagulantia en antiplaatjesmiddelen toe en urikozouricheskih middelen - afneemt.

Paracetamol staat versterken van de effecten van sedativa.

parallel aanbevelen drank andere niet-steroïde ontstekingsremmende geneesmiddelen( in het bijzonder - met paracetamol) en anxiolytica.

Gelijktijdig gebruik van steroïden verhoogt de kans op het ontwikkelen van glaucoom.

fenylefrine in combinatie met antidepressiva en antipsychotica kan schending van intestinale motiliteit( verstopping) en langzamer urinelozing veroorzaken.

Bovendien

Er moet vooral voor personen die zijn gediagnosticeerd zijn:

  • chronische obstructieve longziekte;
  • astma;
  • hyperoxaluria;
  • hyperbilirubinemie( aangeboren).

Bij de behandeling moet onthouden van alcoholische dranken en farmaceutische tincturen ethanol verbetert de toxische effecten op de lever.

Tijdens de behandeling wordt niet aanbevolen om te rijden en andere activiteiten te ondernemen die volle aandacht vereisen.

Store de bereide oplossing niet moeten doen.

van apotheken

opslag en laat de gecombineerde middelen van koude en griep symptomen van een doktersrecept vereist is aan te schaffen.

Zakken met het geneesmiddel moet worden bewaard bij een temperatuur van + 15 ° C tot 25 ° C

Houdbaarheid medicatie is 3 jaar vanaf de datum van vervaardiging( te vinden in de fabriek verpakking).

Buiten bereik van kinderen!

analogen Weeks Active Weken

analogen SimptoMaks Active voorbereidingen zijn Kaffetin KoldMaks, Koldakt, Coldrex, Lemsip en anderen.

Plisov Vladimir, een medische columnist


Analgetica: populaire producten, met name het gebruik van

Analgetica: populaire producten, met name het gebruik van

Analgetica - een medicijn dat kan verminderen of te elimineren van de pijn.Onderscheid narcotis...

Lees Verder

De meest effectieve antipyretica voor kinderen

De meest effectieve antipyretica voor kinderen

Verhoogde lichaamstemperatuur - is een van de meest voorkomende symptomen van virale infecties ...

Lees Verder

Of er zijn effectieve geneesmiddelen om het geheugen te verbeteren?

Of er zijn effectieve geneesmiddelen om het geheugen te verbeteren?

Hoe veel medicijnen om het geheugen te verbeteren, kan een mens worden genoemd?Zelfs mannen en ...

Lees Verder